آذر 05, 1401

مشهور ترین برج فلزی جهان

 مشهور ترین برج فلزی جهان به نام برج ایفل (در انگلیسی eiffel tower و در فرانسوی tour eiffel)که در کشور پاریس و به طور دقیق تر در میدان شان دو مارس-کنار رود سن قرار گرفته است. ساخت این برج توسط گوستا ایفل در سال 1887شروع شد و در 1889به پایان رسید. هر موقع اسم از کشور پاریس به زبان می آید ناخودآگاه تصویری از برج ایفل در ذهن ما ایجاد می شود. زیرا برج ایفل نماد پاریس می باشد.

 

داخل برج ایفل

این برج 324 متری دارای 3 طبقه قابل رفت و آمد می باشد. گردشگرانی که به برج ایفل می روند نیز می توانند از رستوران های موجود در طبقه ی اول و دوم استفاده کنند و برای اینکه به بلند ترین سکوی اروپا بروند و طبیعت را مشاهد کنند باید به طبقه سوم بروند. فاصله بین طبقه اول تا دوم 300 پله می باشد و برای رفتن به بالاترین نقطه برج 1655 پله را باید طی کرد.

 

جذب بسیاری از توریست ها

این برج همانطور که گفتیم در 31 مارس سال 1889 افتتاح شد و از6 ماه می یعنی 2 ماه بعد در معرض دید عموم قرار گرفت. در همان اوایل معروفیت و مشهوریت خود را بدست اورد. بهتر است بدانید اگر برای بازدید به این برج تشریف می برید بهتر است در شب این کار را انجام دهید تا از وجود نور های مصنوعی خیره کننده و تماشایی بهره کافی را ببرید. در هر سال میانگین حدود 7 میلیون نفر از این برج بازدید می کنند و بطورکلی بازدید کنندگان آن به 250 میلیون نیز رسیده است. هزینه بازدید از از این برج نسبت به مراجعه به هر طبقه فرق می کند. برای رفتن به طبقه دوم 7 تا 9 یورو و برای طبقه سوم 13.50 تا 15.50 یورو می باشد.

 

نکات خواندنی راجع به برج ایفل

1.در جنگ جهانی دوم وقتی هیتلر خواست به بازدید برود فرانسوی ها کابل های آسانسور را قطع کردند تا مجبور شوند همه پله ها را دانه دانه طی کند.

2.کلاه برداری به نام ویکتور لاستیگ دوبار این برج را به عنوان اهن قراضه فروخت.

3. فرانز راشیلت برای امتحان کردن چتر نجات خود از برج پرید و جان خود را از دست داد.

4.شاید خنده دار باشد اما در سال 2007 زنی با برج ایفل ازداواج کرد.

5.برای ساخت برج ایفل 300 کارگر 18038 قطعه آهن و 2.5 میلیون میخ پرچ مورد استفاده قرار گرفت.

6.ایفل هر 7سال یکبار رنگ می شود که هر بار به یک رنگ است در حال حاظر رنگ آن قهوه ای است.

7.در حال تبدیل شدن به یک دستگاه انرژی است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 تیر 1398 08:22

موارد مرتبط

1 نظر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.