آذر 05, 1401

گرانترین اتوموبیل های جهان

 یکی از مهترین گزینه ها در افزایش لذت سفر خودرویی است که با آن به مسافرت می رویم. آرامش و امنیت سفر با اتوموبیل های پیشرفته باعث رضایت هرچه بیشتر گردشگران می شود. متاسفانه برای بیشتر ما ایرانی ها چیزی بیشتر از اتوبوس یا خودروهای ارازن قیمت کیفیت پایین در سفرهای داخلی و گردشگری مهیا نیست. حال در این مقاله نگاهی می اندازیم به گرانترین خودروهای جهان در سال 2018 . این خودروها که بیشتر به یک اثر هنری شباهت دارند تا وسیله حمل و نقل تنها در اختیار یک درصد مردم جهان می باشند. آنچه واضح است چنین اتومبیل‌های کمیاب و نادری، نه تنها وضعیت تولیدکنندگان اتومبیل را برجسته می‌کنند، بلکه به پررنگ‌تر کردن میلیاردرها و مشاهیر نیز کمک می‌کنند.

با این تفاسیر در ادامه نگاهی می اندازیم به گرانترین خودروهای جهان در سال 2018 

 

1- پاگانی هوایرا - 2.8 میلیون دلار

این اتوموبیل بهترین خودروی پاگانی محسوب می‌شود و حروف BC در نام این خودرو به افتخار بنی کایولا Benny Caiola اولین مشتری شرکت پاگانی است که روی این خودرو انتخاب شده است.

 

2- فراری پنینفارینا سرجیو- 3 میلیون دلار

این اتوموبیل یکی از گران‌ترین فراری‌های ساخته شده در جهان است و یک حقیقت جالب در مورد این خودرو، انتخاب صاحبان 6 مدل از این خودرو توسط کمپانی است.

  

3- استون مارتین والکری- 3.2 میلیون دلار

 

این خودرو افسانه‌ای به نظر می‌رسد و قرار است تنها 150 دستگاه از این خودرو ساخته شود.

 

4- نسخه لیمیتت ادیشن بوگاتی ویرون - 3.4 میلیون دلار

 

این ماشین نه تنها یکی از گران‌ترین خودروهای جهان است، بلکه در شمار سریع‌ترین خودروهای جهان نیز محسوب ‌می‌شود.

 

5- هایپر اسپرت لیکان- 3.4 میلیون دلار

 

این خودرو  یکی از گرانترین های جهان است. چراغ‌های جلوی این خودرو از 240 الماس 15 قیراتی تشکیل شده است.

 

6- مک لارن - 3.6 میلیون دلار

 

ظاهر شگفت انگیز این اتوموبیل در هر خریداری را عاشق خود می کند. این خودرو، یک وسیله بی نظیر برای جاده‌های قانونی جهان است.

 

7- لامبورگینی وننو رودستر- 4.5 میلیون دلار

 

لغت"وننو" در اسپانیایی به معنای سم است و طراحی این خودرو نیز به اندازه کافی کشنده به نظر می‌رسد. در نگاه اول شبیه یک کپسول فضایی به نظر می‌رسد. در هنگام معرفی‌اش گرانترین خودروی جهان نام گرفت.

 

8- کونیگ زِگ CCXR رگرا ترویتا- 4.8 میلیون دلار

این خودرو گرانترین محصول قانونی برای جاده‌های جهان است و با یک لایه الماس واقعی پوشیده شده است. بله درست خواندید. "ترویتا" در اصل ترجمه "سه سفید" است. فیبر کربن در این خودرو با لایه ای از فیبر کربن پوشیده شده است.

 

9- سوئیپ‌تیل رولزرویس- 13 میلیون دلار

 

این خودرو گرانترین خودروی جهان در سال 2018 شد. گرانترین خودروی جهان در بازار وجود ندارد، زیرا به پیشنهاد شخصی و برای یک ثروتمند ساخته شده و سازنده از معرفی وی خودداری می‌کند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 اسفند 1397 09:19
ندا شاملو

مقاله نویسی، جهانگردی و وبگردی از علاقه مندی های اصلی من هستند. کارشناس ارشد روابط بین الملل و در حال حاضر در سایت گردشگری و توریسم ایران مشغول به فعالیت می باشم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.